Bár a Swarovski a precíziós csiszolású kristályairól ismert, a cég évtizedek óta csiszol természetes drágaköveket (pl. rubin, zafír, topáz, kvarc) és mesterséges köveket, így cirkóniát is.
A cirkónia szintetikus, kristályszerű anyag, mely jó minőségű, tartós, kemény, és optikailag tiszta. Mesterséges, általában színtelen anyag, mely azonban számos különböző színben gyártható. A gyémánthoz való hasonlósága miatt gyakran a gyémánt megfizethető helyettesítője. A követ először az 1970-es években gyártották egy laboratóriumban, eredetileg pedig a lézertechnológiához akarták használni. Miután kiderült, hogy erre a célra alkalmatlan, a tudósok felfedezték óriási ékszeripari potenciálját.
A Swarovski 1976-ban kezdte el a cirkónia gépi csiszolását, azóta a Swarovski cirkónia úgy ismert, mint a legprecízebb csiszolású cirkónia a piacon, mely egyedi kialakítások, különböző méretek és színek széles palettájában kapható.
A történelem során először a Swarovskinak sikerült olyan cirkóniát csiszolnia, mely a GIA (Amerikai Gemmológiai Intézet) gyémántcsiszolási minőség osztályozására vonatkozó szigorú előírásainak pontosan megfelelve felér a világ legbriliánsabb gyémántcsiszolásával, a Tolkowsky gyémánttal. Minden Swarovski cirkóniakő mikroszkopikus méretű „SWAROVSKI ZIRCONIA” lézerfelirattal van ellátva, így biztosítja a Swarovski termék eredetiségét. A lézerfelirat puszta szemmel nem látható, és nem csorbítja a kő ragyogását.
A Swarovski a történelem során először alkalmazta az ideális gyémántcsiszolás szabványait a cirkóniára. A Swarovski Pure Brilliance csiszolásnak köszönhetően a Swarovski cirkónia a piacon kapható legkiválóbb gyémántutánzat. A Pure Brilliance csiszolás ugyanolyan ragyogást nyújt, mint a világ legtökéletesebben csiszolt gyémántjaként ismert Tolkowsky gyémánt.
A gyémánt és a cirkónia anyag számos hasonlóságot mutat, és nagyon nehéz őket megkülönböztetni egymástól. A Swarovski cirkónia különösen magas fénytörési indexe és tökéletes csiszolása az igazi gyémántok ragyogását és tüzét utánozza. A gyémántok azonban természetben előforduló drágakövek, míg a Swarovski cirkónia laboratóriumban gyártott anyag.
A gyémánt a legkeményebb létező anyag, mely 10-es értéket ér el a Mohs-skálán. A Swarovski cirkónia is meglehetősen kemény a maga 8,5 pontos értékével. Ékszereknél a Swarovski cirkóniát mindig nemesfémekbe foglalják, csakúgy, mint a természetes gyémántot.
Fontos tisztázni, hogy a Swarovski cirkónia nem egyenlő a szintetikus gyémántokkal. A szintetikus gyémánt a természetes gyémánt tökéletes másolata azzal a különbséggel, hogy az előbbit laboratóriumban állítják elő, az utóbbit pedig bányásszák.
Egyrészről a cirkónia nagyon kemény, hőálló, és olyan fénytörési paraméterekkel rendelkezik, mint a gyémánt, ennél fogva a legkedveltebb gyémántutánzat. Majdnem mindig aranyba vagy ezüstbe foglalják a gyémánthoz hasonló kőfoglalással.
A Swarovski kristály ezzel szemben egy speciális lézertechnikával vágott különleges minőségű ólomkristály, puhább és kevésbé töri meg a fényt, így más felhasználási területei vannak. Legtöbbször ragasztással rögzítik, szemben a cirkóniák kőfoglalásos technikájával. Rendkívül népszerű a ruhaékszerek és a divat világában, ahol elbűvölő csillogást kölcsönöz bármilyen dizájn elképzelésnek.
A Swarovski a precíziós csiszolás és a fény ihlette alkotás terén 120 éves nemzetközi hírnévre tekint vissza. Az első igazi Swarovski drágakövet 1965-ben csiszolta, mellyel megszületett a Swarovski drágakő üzletága. Ma, 50 évvel később, a cég továbbra is azért fáradozik, hogy az igazi és mesterséges drágakövek sugárzását kiemelje, és a ragyogás új dimenziójával ruházza fel őket.
1965: A Swarovski elkezd hegyikristályt, gránátkövet, achátot és szintetikus drágaköveket csiszolni.
1976: A Swarovski a világ első cége, mely géppel csiszolt cirkóniát dob az ékszerpiacra.
1988: A cég elkezd természetes piritet csiszolni, melyet Marcasite néven forgalmaz.
1995: Géppel csiszolt igazi drágakövek teljes palettáját dobja piacra a cég: ametisztet, citrint, olivint, rodolitot.
1997: A termékpaletta precíziós csiszolású valódi zafír- és rubinkövekkel bővül.
1999: A Signity értékesítési intézmények megvalósítása.
2002: Előremenően integrált termékek kifejlesztése.
2003: A Gem Visions ismert trend- és dizájnlap első példányának kiadása.
2004: A Swarovski kifejleszti a forradalmi TCF eljárást a cirkónia és az igazi topáz színezésére.
2010: A Swarovski az első cég, mely 57 oldalúra csiszolt cirkóniát, és lézeres felirattal látta el a követ – a Pure Brilliance Csiszolás.
2013: Az új Natural Brilliance Cut Swarovski az eredeti topáz drágakő ragyogását szignfikánsan növeli.
2015: A Swarovski drágakő üzletága 50 éves lett.
Bátran kereshetsz engem, kérj visszahívást vagy írj nekem üzenetet!
Célunk, hogy Ügyfeleink ne csak egy terméket vásároljanak, hanem, hogy valódi élményként éljék meg a kiválasztás folyamatát.
Ékszereinkkel különleges emlékeket, érzéseket és értékeket kapcsolunk össze, amellyel kivételes pillanatokat pecsételünk meg.
Teljes figyelmünket az ügyfeleinknek szenteljük, igyekszünk élményt nyújtani számukra az ékszerek megtervezése, kiválasztása során.
Nemcsak késztermékeket mutatunk be és árakat közlünk, hanem mesélünk az ékszerekről, sőt egyedi ékszerek elkészítését is örömmel vállaljuk.
Iratkozz fel hírleveleinkre és értesülj az első között akcióinkról, újdonságainkról, rád váró lehetőségekről!